KONST / Litografier / Färglitografi 11796195
nr 1179 6195
Carl Kylberg
(1878-1952), Sverige
Färglitografi, Carl Kylberg (1878-1952), Landskap. Signerad, numrerad 76/360, motivet: 49x60 cm
Carl Kylberg, svensk bildkonstnär född 1878, död 1952.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 23 april 2018
kl 18:04:31
21/4 16:00:42